Reportáže akcí

Filtrování obsahu

28.11.2009 - 30.01.2010
logo
13.11.2009
logo
Nahled
Na výpravu jsme netradičně vyrazili v neděli. Zatímco v sobotu pršelo a počasí nebylo nic moc, v neděli bylo krásně, teploučko a sluníčko svítilo jako divé. Na nádraží se nás sešlo dvanáct. Vyrazili jsme z Krnova Cvilín na nedaleký vrch. U kostela jsme si zahráli vybíjenou. Pak jsme se přesunuli na zříceninu hradu Cvilín. Nejprve jsme si zahráli schovku po jednotlivcích a pak po družinách. Výsledky:
1. Bobři
2. Rysi
3. Jestřábi
4. Medvědi
Pak jsme si zahráli bojovku, ve které mohli nejlepší získat důkaz síly. Hledaly se symboly moudorsti. Pořadí:
1. Arašid 2 symboly
2. Karlos 2 symboly
3. Dája 1 symbol
4. Ryba 1 symbol
5. Pitris 1 symbol
6. Mikro 0 symbolů
7.-8. Fíkus, Kejml 0 symbolů
9. Vladez 0 symbolů
Hejkal, Kaktus a Natan bránili šiškama hrad zuby nehty. Boj byl neúprosný a tvrdý! Po bojovce jsme se přesunuli k rozhledně nad Úvalnem. Bohužel byla zavřená, a tak jsme si zašli na čaj do blízké restaurace.
23.10.2009
Nahled
Letošním králem uzlů se stal RYBA! Jako obvykle se soutěžilo ve třech disciplínách: šest základních uzlů, vázání za stížených podmínek a vazání dalších uzlů.
Celkové výsledky:
1. Ryba
2. Arašid
3. Karlos
4. Dušan
5. Mikro
6. Filip
7. Kejml
8. Sam
9. Žába

Šest zákládních:
1. Dušan
2. Ryba
3. Arašid
4. Karlos
5. Mikro
6. Filip
7. Kejml
8. Sam
9. Žába

Vázání za stížených podmínek:
1. Ryba
2. Karlos
3. Arašid
4. Dušan
5. Mikro
6. Filip
7. Sam
8. Kejml
9. Žába

Další uzly:
1. Arašid
2.-3. Ryba
2.-3. Karlos
4. Dušan
5. Mikro
6. Kejml
7. Žába
8. Filip
9. Sam
16.10.2009 - 18.10.2009
Nahled
V pátek odpoledne se oddíl pod vedením Hejkala vydal k řece Moravici na chatu od Libuše. Později dorazil Natan a pak i pan domácí - Libuše. Večer jsme si zahráli pár her a před spaním Libuše přečetl pár kapitol z malého prince. V sobotu jsme nasbírali dřevo a pak se vydali na Rybí louku a ke starému mlýnu, kde proběhl první úsek dlouhodobé hry. Odpoledne jsme hráli stolní hry, večer zpívali a také byl jeden úsek pro jednotlivce. Před spánkem opět byla chvilka s knihou Malý princ. V neděli dopoledne byl další úsek pro jednotlivce. Pak jsme si uvařili oběd, uklidili chatu a vydali se na zpáteční cestu. Stává se dobrým zvykem se na zpáteční cestě zastavit ve Vítkově na náměstí a navštívit místní cukrárnu. Větrník byl fakt dobrý. Cesta vlakem až na výluku byla v pohodě.
15.10.2009
logo
Skauti, to nejsou jen lidé v maskáčích (v kterých přišli od táboráku), ale také lidé veskrze kulturní. To se rozhodli dokázat také roveři a jestřábi z našeho střediska, a tak si jako svou společnou akci naplánovali návštěvu divadla(konkrétně Divadla Jiřího Myrona). Výběr představení nebyl náhodný, rozhodli jsme se jít na Válku s mloky, ale ne snad proto, že bychom byli takovými milovníky děl Karla Čapka (i když i takoví mezi námi jsou), ale protože v tomto představení hrál Vojta, který s naším chlapeckým oddílem jezdí na tábory. Akce měla vcelku vysokou účast, nakonec se nás v divadle sešlo 18. A bylo to rozhodně zajímavé setkání, v oblecích (či jiném společenském oblečení) se přece jen běžně nepotkáváme. Co se týče inscenace samotné, nejsem divadelní kritik, tak se neodvažuji soudit, ale mě osobně se představení líbilo. Rozhodně to ale byla úžasná a jedinečná akce, když už pro nic jiného, tak alespoň proto, že jsme měli možnost potkat se v jiném prostředí, prožít úplně jiný druh společného zážitku a v neposlední řadě, měli jsme šanci vidět Vojtu na pódiu, což je rozhodně k nezaplacení.
09.10.2009
logo
Vodáci nás normální skauty rádi označují jako "sucháče". Ale protože mi rozhodně nejsme žádné béčka ani ve vodě, udělali jsme si oddílovku na bazéně. Sešlo se nás devět: Carlos, Hejkal, Kejmil, Lukáš, Mikro, Ondra, Ryba, Sam a já (Libuše). Myslím, že jsme si vody užili až do sytosti. Kromě běžného skákání a takového toho plácání se ve vodě jsme udělali sérii plaveckých závodů ve všech základních plaveckých stylech. Zkusili jsme si i potápění a zahráli jsme vodní vybíjenou. A když už jsem se v úvodu zmínil o těch vodácích, tak i ty jsme na bazéně potkali, konkrétně tedy několik vodaček. Takže akce po všech stránkách vydařená.
02.10.2009
logo
25.09.2009
logo
Nahled
Po delší době jsme vyrazili na cvičné skalky na Mazáku. Počasí i účast byla dobrá, a tak nic nebránilo v lezení. První zastávka byla na spodních skalách, ale ty jsou již hodně pokryté mechem. Lezli jsme u chaty Tatranka. Na zpáteční cestě jsme se stavili ke Zbujovi. Lezli jsme hlavně komínek. Někteří se do něj zašprajcovali tak, že jsme málem museli volat hasiče a techniky pro odstřel skály :-) . Nakonec vše dobře dopadlo. Pár lidi sice se skalami mělo probémy, ale napoprvé je to vždy obtížné. Když den pokročil, schovali jsme lana a úvazky a vypravili se ke Zbujovi. Po občerstvení jsme si zahráli na louce fotbálek a dali huntovačku Libuši (přežil). Závěr výpravy byl opravdu vydařený. Od hotelu Sepetná (Montér) jsme skoro pořád utíkali až na nádraží. Vlak jsme stihli na poslední chvíli.

Další fotky: zde .
logo
Jako první akci pro více oddílů v novém skautském roce jsme udělali turnaj ve frisbee, který se konal na hřišti ZŠ Mitušova 16. Tato akce byla otevřená, mohl se jí zúčastnit kterýkoli oddíl, ale vzhledem k nepřízni počasí se jí nakonec účastnili jen oddíly našeho střediska. Ostatně počasí bylo asi největším nepřítelem celé akce, hned několikrát to vypadalo, že se opravdu silně rozprší a my budeme muset akci zrušit, ale nakonec k nám zůstala příroda milostivá a akce mohla bez problémů proběhnout. Z příchozích jsme tedy vytvořili šest soutěžních týmů, vysvětlili jsme pravidla frisbee a turnaj mohl začít. Hrálo se celé dopoledne a o líté souboje, téměř až akrobatické nebo artistické kousky hráčů a hlavně nadšení ze hry nebyla nouze. Vítězným týmem se nakonec stalo družstvo ve složení: Libuše, Valdez, Dušan, Sam Ale odměněny (i když různě) byly všechny týmy, a tak jsme si získanými sladkostmi osladili to zamračené sobotní dopoledne a vydali jsme se domů.
logo
Nový skautský rok začal. Započali jsme ho hned první pátek v září zahajovací oddílovkou v klubovně. Hned na začátku oddílovky jsme provedli úklid klubovny. Vrátili jsme do skladu věci z tábora a celou klubovnu zkulturnili, aby jsme tam vůbec byli schopni fungovat. Pak jsme zahráli hned několik her a nakonec jsme vytáhli ping pongový stůl a udělali velký turnaj v kolotoči. Po dvou hodinách oddílovka skončila, ale celý skautský rok 2009/2010 začal.
28.08.2009 - 30.09.2009
logo
01.07.2009 - 22.07.2009
Nahled
Tábor je za námi. Konečně po pár letech byla lepší účast a mohl být pořádný program. Celotáborá hra byla "Alvarez potřebuje jen statečné a silné". Další fotografie z tábora od:
Natana