Reportáže akcí

Filtrování obsahu

09.10.2009
logo
Vodáci nás normální skauty rádi označují jako "sucháče". Ale protože mi rozhodně nejsme žádné béčka ani ve vodě, udělali jsme si oddílovku na bazéně. Sešlo se nás devět: Carlos, Hejkal, Kejmil, Lukáš, Mikro, Ondra, Ryba, Sam a já (Libuše). Myslím, že jsme si vody užili až do sytosti. Kromě běžného skákání a takového toho plácání se ve vodě jsme udělali sérii plaveckých závodů ve všech základních plaveckých stylech. Zkusili jsme si i potápění a zahráli jsme vodní vybíjenou. A když už jsem se v úvodu zmínil o těch vodácích, tak i ty jsme na bazéně potkali, konkrétně tedy několik vodaček. Takže akce po všech stránkách vydařená.
02.10.2009
logo
25.09.2009
logo
Nahled
Po delší době jsme vyrazili na cvičné skalky na Mazáku. Počasí i účast byla dobrá, a tak nic nebránilo v lezení. První zastávka byla na spodních skalách, ale ty jsou již hodně pokryté mechem. Lezli jsme u chaty Tatranka. Na zpáteční cestě jsme se stavili ke Zbujovi. Lezli jsme hlavně komínek. Někteří se do něj zašprajcovali tak, že jsme málem museli volat hasiče a techniky pro odstřel skály :-) . Nakonec vše dobře dopadlo. Pár lidi sice se skalami mělo probémy, ale napoprvé je to vždy obtížné. Když den pokročil, schovali jsme lana a úvazky a vypravili se ke Zbujovi. Po občerstvení jsme si zahráli na louce fotbálek a dali huntovačku Libuši (přežil). Závěr výpravy byl opravdu vydařený. Od hotelu Sepetná (Montér) jsme skoro pořád utíkali až na nádraží. Vlak jsme stihli na poslední chvíli.

Další fotky: zde .
logo
Jako první akci pro více oddílů v novém skautském roce jsme udělali turnaj ve frisbee, který se konal na hřišti ZŠ Mitušova 16. Tato akce byla otevřená, mohl se jí zúčastnit kterýkoli oddíl, ale vzhledem k nepřízni počasí se jí nakonec účastnili jen oddíly našeho střediska. Ostatně počasí bylo asi největším nepřítelem celé akce, hned několikrát to vypadalo, že se opravdu silně rozprší a my budeme muset akci zrušit, ale nakonec k nám zůstala příroda milostivá a akce mohla bez problémů proběhnout. Z příchozích jsme tedy vytvořili šest soutěžních týmů, vysvětlili jsme pravidla frisbee a turnaj mohl začít. Hrálo se celé dopoledne a o líté souboje, téměř až akrobatické nebo artistické kousky hráčů a hlavně nadšení ze hry nebyla nouze. Vítězným týmem se nakonec stalo družstvo ve složení: Libuše, Valdez, Dušan, Sam Ale odměněny (i když různě) byly všechny týmy, a tak jsme si získanými sladkostmi osladili to zamračené sobotní dopoledne a vydali jsme se domů.
logo
Nový skautský rok začal. Započali jsme ho hned první pátek v září zahajovací oddílovkou v klubovně. Hned na začátku oddílovky jsme provedli úklid klubovny. Vrátili jsme do skladu věci z tábora a celou klubovnu zkulturnili, aby jsme tam vůbec byli schopni fungovat. Pak jsme zahráli hned několik her a nakonec jsme vytáhli ping pongový stůl a udělali velký turnaj v kolotoči. Po dvou hodinách oddílovka skončila, ale celý skautský rok 2009/2010 začal.
28.08.2009 - 30.09.2009
logo
01.07.2009 - 22.07.2009
Nahled
Tábor je za námi. Konečně po pár letech byla lepší účast a mohl být pořádný program. Celotáborá hra byla "Alvarez potřebuje jen statečné a silné". Další fotografie z tábora od:
Natana
05.06.2009
logo
29.05.2009 - 31.05.2009
Nahled
Letošní 25.ročník Luďkova memoriálu překazilo počasí. Sobotní ráno silně pršelo, a proto orgranizítoři sraz zrušili. Proběhla jen jedna soutěž - přirovnávání a světe div se! Naši kluci získali první místo. V pátek odpoledne naštěstí počasí bylo dobré. Po příchodu na tábořiště, jsme postavili stany a udělali si večeři. To už pršelo.
Sobotní ráno vypadalo, jakoby chtělo pršet měsíc v kuse. Spousta oddílů odjela. My jsme se domluvili, že domů pojedeme přípádně až večer. Počasí se však umoudřilo a odpoledne i svítilo sluníčko. Zahráli jsme si na buldoky, ruskuju laptu, softbálek. Večer dokonce proběhl táborový oheň. Pršet začalo až kolem 5 hodiny ranní. V neděli dopoledne opět pršelo. Po rozvičce jsme si uvařili super sladký pudink a pak se pustilo do balení. Domů jsme jeli po poledni.
22.05.2009
logo
Postupně se nás sešlo v klubovně myslím celých patnáct. Postupně jsme si zahráli vybišku, florbal, lakros, fotbálek, košíkovou. Mezitím se venku děly věci. Bouřka a liják polámaly stromy v lese. Při cestě domů jsme pořádně zmokli.
18.05.2009 - 30.06.2009
logo
logo
na této sportovně laděné oddílovce se nás sešlo nakonec jen šets. Já, Dušan, Kejmil, Valdez, Miki a Filip. Zašli jsme si do Areálu a první hodinu jsme trénovali softball. Pak jsme si zahráli hry jako na jelena, přetahovaná nebo kolotoč a šli domů...