Reportáže akcí

Filtrování obsahu

Nahled

Skauti a vlčata vyrazili na Koňský důl užít si společný den. Už po cestě vlakem nás čekalo fajn překvapení - z Opavy jsme jeli historickým vagónem. Na Koňském dole jsme si zahráli spoustu her a souteží. Počasí přálo, sluníčko pálilo a bylo horko. Uvařili jsme si oběd na ohni. Další cesta vedla na velký zatopený lom Šifr. Po cestě nás přepadl déšť a trochu jsme zmokli. V lomu jsme si vyzkoušeli vodu a trochu si zaplavali. Roveři si šli najít místo na nocleh a ostatní zamířili na vlak.

Nahled

Po pěti měsících jsme konečně mohli vyrazit na oddílovou výpravu. Dvacet hochů si užili propršený den v přírodě. Našim cílem byl Saloon nedaleko Kyjovic. Počasí moc nepřálo a každou chvíli pršelo. Přesto jsem si zahráli dost her. Před největším deštěm jsme se schovali v odpočívadle, kterému v oddíle ríkáme Saloon. Roveři zůstali na noc. Ostatní členové se vydali na zpáteční cestu, při kterém jsme bojovali s deštěm, bahnem a rozvodněnými potůčky. 

Nahled

Dnes proběhlo Vítání jara jinak. Po určité trase v lese byli rozdané obrázky týkající se jara a praporky, po kterých jsme se dostaly až ke klubovně. Na začátku jsme se dozvěděly, že na konci máme že všech obrázků vytvořit příběh:). Počasí nám sice nepřálo ale i tak jsme přivítaly jaro! 

29.01.2021
logo
01.01.2021 - 01.01.2021
logo
Nahled

Dnes proběhla zkušební online oddílovka. Zahráli jsme si Matematico, hledání čísel, vyzkoušeli si svou fyzickou kondici, hledali po bytě předměty... Za týden nás čeká další online oddílovka.

03.10.2020 - 04.10.2020
logo
Nahled

Dnešní akce byla trochu "chaotická". Původně jsme měli jít do tělocvičny, ale bohužel ten, kdo si naposledy půjčil klíče, je nevrátil. Do tělocvičny jsme tedy nemohli, proto jsme šli na lezeckou stěnu. Tam bylo bohužel plno. Nakonec jsme si vypůjčili pálky a zahráli si stolní tenis - kolotoč. Nejlepším hráčem byl Vítek.

Nahled

Sportovní oddílovka se konala v Bělském lese. Rozdělili jsme se na čtyři cyklistické a dvě pěší skupiny, jejichž úkolem bylo projet-projít co nejvíce míst zaznačených v mapě.Po orientačním závodě sestavovaly družiny lakotsko-český slovník. Na závěř jsme zakřičeli družinové a oddílový pokřik a rozešli se domů.

12.09.2020 - 13.09.2020
Nahled

Víkendovou výpravu na tábořiště “U lípy” jsme si i přes slabší účast užili. Vyrazili jsme v sobotu ráno a na tábořiště jsme se dostali kolem poledne. Na tábořišti byl už oddíl BVÚ. Postavili jsme tarpy a ohniště. Po obědě jsme si zahráli indiánskou házenou a boj o talíř. Téměř letní počasí jsme využili k máčení se v potoku. Kluci samozřejmě stavěli hráze. Večer jsme si upekli párky a hermelín. Zazpívali jsme si a vlčata a menší kluci si vyzkoušeli svou odvahu při samostatné cestě lesem. V neděli dopoledne jsme si zahráli ještě pár her, okoupali se v potoku a pak jsme se pustili do balení a uklízení tábořiště. Cestu do Čermné všichni zvládli a celou výpravu jsme zakončili na zmrzlině.