Reportáže akcí

Filtrování obsahu

12.04.2019
logo
29.03.2019
logo
logo

V sobotu ráno jsme se sešli na nádraží Svinov a vydali se do Lipníku nad Bečvou, kde na nás už čekali starší z dívčího a chlapeckého oddílu. Po příchodu Šipek jsme si dali velký nástup a rozřadili se do dvou skupin (resp. právnických kanceláří), které obhajovaly či žalovaly Morenu Zimovou za dlouhou a ukrutnou zimu.

Cestou na náměstí v Lipníku jsme měli za úkol směnit papíry za „něco cennějšího” a tím si na svou stranu přiklonit bachaře. Dále přímo na náměstí jsme měli získat co nejvíce podpisů kolemjdoucích.

Poté jsme vykročili vstříc Helfštýnu a na první zastávce jsme hráli malou bojovku, kdy jsme získávali nazpět svého člena kanceláře do předem určeného místa a aby to nebylo tak lehké, každý právník měl liščí ocásek. Taky jsme si dali golfový turnaj v jednom z prestižních lipnických klubů na louce a při cestě na další zastávku jsme měli sestavit krátkou scénku, která obhajovala své stanovisko v kauze Moreny Zimové.

Po scénkách jsme měli soudcům připravit večeři a dále jsme už stoupali přímo na Helfštýn, kde se semlela finální bitva v soudním procesu paní Zimy. Poslední soutěž byla štafeta s papírky, které jsme sbírali ve dvojicích. Předem se nevědělo, jaká barva má jakou hodnotu, a tak jsme se výsledky dověděli až na poslední chvíli, ostatně jako u všech předchozích soutěží celé výpravy.

Soud na základě doložených důkazů rozhodl Morenu Zimovou pro letošní rok osvobodit, ale bohužel osud tomu tak nechtěl a zcela náhodný kolemjdoucí nám obžalovanou odhodil z útesu. Tím jsme se zbavili Zimy a již usmířené kanceláře se rozhodly vrátit zpět na nádraží s doplňkovou hrou Nálet a vlakem zpět do Ostravy.

Preclík

15.03.2019 - 16.03.2019
logo
Nahled

Dnešní oddílovku jsme zahájili prvním úsekem druhé části celoroční hry Volá Vesmír. Pak jsme si ještě před klubovnou zaběhali při hře Na veverky a kuny. V klubovně jsme si ještě zahráli pár stolních her.

01.03.2019 - 03.03.2019
Nahled

První březnový víkend jsme vyrazili na naší střediskovou chatu Modřenku. Spousta kluků byla bohužel na lyžácích, nemocných nebo je odradila špatná předpověď počasí, proto jsme sešli jen v jedenácti. To nás ale rozhodně neodradilo od toho abychom si to pořádně užili.

              V pátek večer, hned po příjezdu na chatu a večeři, jsme zahájili celovýpravovou hru Tanka hokšila (Velký chlapec). Jednalo se o indiánskou zkoušku dospělosti, která byla rozdělena na několik menších zkoušek, za jejichž plnění jsme dostávali korálky a kdo jich získal deset, byl připuštěn k závěrečné zkoušce. Než jsme zalezli spát, tak jsme stihli ještě první zkoušku – Umění čichu. Našim úkolem bylo po čichu poznat některé koření a kupodivu se nám to skoro všem opravdu dařilo. Poté jsme si vyčistili zuby a popřáli si dobrou noc.

              Sobotu jsme zahájili intenzivní rozcvičkou pod taktovkou Raracha a Krtka, která nás pořádně připravila na den plný indiánských zkoušek. Po snídani jsme se pustili hned do další, a to rozdělávání ohně jen s pomocí krabičky sirek a přírodnin. V této zkoušce se povedlo splnit podmínky jen polovině z nás, takže jsme hned šli na další abychom zvládli korálků nasbírat všichni dost. Pokračovali jsme zkouškami v udržení rovnováhy, ve vytrvalosti, v síle, ve výrobě loveckých zbrání, v lovu a mnohých dalších. Večer jsme po celém dni stráveném venku byli už pořádně unavení, tak jsme se pustili do posledních, klidnějších zkoušek jako umění zraku, umění divadla, umění rostlin a zvěře. Do večerky již polovina z nás měla dost korálků na připuštění k nedělní závěrečné zkoušce, zbylí ale nepropadali panice, protože věřili, že také dostanou ještě možnost, jen ne dnes. Zahráli jsme si tedy pár deskových her a zalezli na kutě.

              V neděli pomocí dobrovolných zkoušek i zbytek z nás splnil podmínky pro závěrečnou zkouška, a tak jsme si dopoledne mohli v klidu zahrát fotbálek, freesbie a vybíjenou. Po obědě nás čekala závěrečná zkouška, kde jsme se po vyluštění šifer dozvěděli, že se musíme všichni spojit a společnými silami uklidit a sbalit zimní tábor a vydat se za šamanem našeho kmene. Ten nás prohlásil za opravdové indiány a poslal nás mezi bledé tváře obstarat si potravu, a tak jsme výpravu na Modřenku zakončili langoši a kofolou v restauraci. Domů jsme všichni odjížděli spokojení a ověnčeni korálky.

Tímto gratuluji všem mladým indiánům, kteří splnili zkoušku dospělosti a stali se Tanka hokšila: Rarach, Krtek, Ben, Filip, Kapr, XS-ko, Vydra, Danny, Sběratel, Slimák.

Věčná sláva jim!

22.02.2019
Nahled

Dnešní Den zamyšlení jsme oslavili soutěží v uzlování a hrou na námět dnešního svátku. Králem uzlů se stal Rarach. V mladší kategorii zvítězil Vydra.

Nahled

Za krásného počasí jsme vyrazili na Gírovou. Přes značne oteplení bylo dost sněhu. Na hřebenu jsme si zahráli eskymáckou honičku. Potkali jsme rovněž našeho bývalého člena Orla. Pak jsme se přesunuli na chatu, kde jsme si koupili občerstvení. Vyšli jsme na vrchol Gírové, kde jsme si zahráli hru s lístečky. Následovala cesta dolů, při které jsme provětrali naše boby, lopaty a další přibližovadla. Smíchus, Rarach a Krtek se od oddílu odpojili, aby přenocovali na sněhu. Na nádraží přišla většina promočena a s mokrýma botama.

16.02.2019 - 17.02.2019
Nahled
25.01.2019
Nahled

Dnešní oddílovku jsme si užili ve Vodním světě. Zaplavali jsme si v bazénu, vydováděli se ve vodní jeskyni, na tobogánu a zaskákali si na můstku

logo

Děkujeme všem rodičům, kteří přišli do klubovny si popovídat s vedením oddílu.