Reportáže akcí

Filtrování obsahu

16.02.2019 - 17.02.2019
logo
25.01.2019
Nahled

Dnešní oddílovku jsme si užili ve Vodním světě. Zaplavali jsme si v bazénu, vydováděli se ve vodní jeskyni, na tobogánu a zaskákali si na můstku

Nahled

Sešli jsme se v naší klubovně, abychom si pořádně zahrali různé deskovky, karetní a stolní hry. Po hraní se šlo nakoupit a vrhli jsme se do vaření super večeře. Pořádně jsme se najedli, někteří jen funěli. Pak jsme si pustili tři filmy. Postupně někteří odpadávali a usínali. Ráno jsme po rozcvičke posnídali kuřecí polévku, pořádně uklidili klubovny a vydali se domů.

11.01.2019
Nahled

Opět jsme se sešli v malém počtu. Po zahájení jsme si řekli o následujících akcích. První hra - úkolovka jednotlivců se konala kolem klubovny. Následně jsme si zahráli na komáry. Proběhl také další úsek jednotlivců ve hře Vola Vesmír. Zasmáli jsme se při přestřelce. Schůzku navštívil Placháč s mimčem. Oprášili jsme starou hru Fango-cete. Na konci schůzky jsme si pustili video z tábora.

logo

Probrali jsme činnost oddílu na další období.Naplánovali jsme činnosti na jednotlivé měsíce, zavedli knihu vrcholů a domluvili jsme některé akce.

Nahled

Napadlo spoustu sněhu a my jsme vyrazili do Beskyd. Dojeli jsme vlakem do Ostravice a vydali se směrem k Lukšinci. Po cestě jsme se stavili u cvičných skal u chaty Tatranka. U rozcestníku na Lukšinci jsme se rozdělili. Starší začli stoupat s davem lidí na vrchol Lysé hory. Mladší zamířili dolů a po cestě se zastavili a trochu si odpočinuli v chatě U Zbuja. Po cestě jsme si užili sjezdů na lopatách a skiběžce. Obě skupiny se sešly na nádraží v Ostravici. Protože celý den neustal padal mokrý sníh, byli jsme dost mokří, ale nejsme z cukru a výpravu si užili.

Nahled

Dneska jsme v klubovně zapálili svíčky betlémským světýlkem, rozdaly si dárečky, šly do domova důchodců zazpívat pár koled a předat Betlémské světýlko. Po návštěvě DD jsme hrály nové deskové hry a udělaly si oběd. Po obědě se zahrála pantomima a šlo se domu 

Nahled

Sešli jsme se sice v nevelkém počtu, ale Vánoční oddílovku jsme si pořádně užili. Nachystali jsme si nejprve cukroví a další občerstvení. Po organizačních záležitostech jsme se pustili do her a soutěží. Nejprve jsme se společně snažili k vybraným zemím přiřadit postavy, které nosí na Vánoce dárky. Pak jsme doplňovali slova ke koledám, hráli pantomimu, vyráběli lodičky ze skořápek ořechů a rozdali si dárky. Oddílovku jsme zakončili před klubovnou s prskavkama.

14.12.2018 - 16.12.2018
Nahled

O víkendu jsme jeli s celým střediskem na vánoční výpravu do Hodoňovic. Cestou tam i zpátky jsme jeli autobusem, který řídil náš střediskový vedoucí - Vědec. 
Jelikož vlčat a světlušek stále jen přibývá, tak jsme páteční večer strávili hraním seznamovacích a jiných her. V sobotu dopoledne jsme přichystali velkou hru, kdy týmy po 3 (1 vlče/světluška, 1 Pomněnka, 1 skaut) měly za úkol najít 10 dárečků od Ježíška. Odpoledne jsme pak s holkama udělaly další etapu, tentokrát na K. J. Erbena, kterou opět vyhrály Jahody. Po etapě a štědrovečerní večeři se udělovaly Březové lístky. Tento rok je obdrželo dost členů i vedoucích - 1. stupeň: Žužla, Schodík, Malina, Liška, Ovečka, Hřebíček, Kostík, Veverka; 2. stupeň: Smíchus; 3. stupeň: Kiki, Čert, Arašíd a 4. stupeň: Vědec. Zbytek večera jsme si rozdali PFka, hráli scénky na téma Hvězdice, hráli na kytaru, zpívali a jedli cukroví. V neděli jsme si stihli zahrát ještě pár her, pouklízeli jsme celou chatu, najedli se a jeli autobusem domů.

Jelikož jsme si na výpravě popřáli krásné Vánoce, tak je teď přejeme i vám všem. Přejeme vám krásně prožité Vánoce, plné klidu a pohody a všechno nejlepší v roce 2019, hlavně zdraví! 

 

Fotky z výpravy : https://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Vanocni_vyprava_2018/#

07.12.2018
logo
Nahled

Děkujeme všem, kteří dnes přišli pomoci s úklidem klubovny. Śkoda jen, že nepřišlo více členů. Celý den jsme uklízeli naší klubovnu, kuchyňku, chodbu. Smíchus také vymaloval část zašpiněných stěn. Po úklidu proběhla oddílová rada.