Výprava na Travný
„Crrrrr!!!“ Zvoní budík. Rychle se budím, koukám na hodiny a se zděšením ve tváři zjišťuji, že je teprve šest hodin. „Co za blázny by vstávala v sobotu tak brzo ráno?“ pomyslím si. Vím to úplně přesně, třeba já a další kluci z oddílu, kteří mají na dnešek naplánovanou výpravu na Travný. (Ježek, který naplánoval sraz na sedm hodin, nám chtěl totiž připomenout roky již minulé, kdy se tak brzo, a ještě dřív vstávalo na výpravy pravidelně. Děkujeme :D)
Na zastávce jsme se nesešli zrovna v hojném počtu, ale to nás vůbec neodradilo a s úsměvem, někteří ještě v polospánku jsme nastoupili do autobusu a vyrazili do Raškovic, kde naše výprava mohla začít. Ze zastávky jsme se vydali po modré značce vzhůru na Travný a už se moc těšili na sníh, který nás mě čekat nahoře. Naši první zastávkou byla malá loučka vedle cesty, kde jsme si zahráli první soutěž – poznávání souhvězdí a přiřazování k latinským názvům. Poté jsme si zahráli freesbie a když jsme se konečně všichni zcela probrali, tak jsme vyrazili dál na cestu. Po chvíli jsme konečně potkali první sníh. Na vrchol jsme dorazili kolem jedenácté a jeho zdoláním jsme splnili další z úkolů v soutěži oddílů (Oddíl vystoupí na vrchol s výškou nad 1 000 m.n.m.). Posvačili jsme se a začali scházet po zelené na Morávku ke střediskové chatě Modřence. Cestu dolů jsme měli ale stiženou častým uhýbáním do hlubšího sněhu, protože jsme si pro výpravu vybrali den, kdy na Travném zrovna probíhal horský závod. Po cestě plná uklouznutí, zakopnutí a smíchu jsme sešli k naší chatě, kde jsme se ohřáli a poobědvali. Následovali velmi kratičký odpočinek a zase hurá ven. Procvičili jsme si signalizaci morseovky, stavěli makety skutečných tábornických přístřešku (někdy připomínajících spíš kamenné pevnosti) a zahráli si fotbal na malém hřišti, kde jsme v létě sami vysadili trávu. Poté jsme se ještě na chvilku přemístili do chaty a povídali si vybavení na výpravy do hor, které je vždy dobré mít s sebou. Pak už byl nejvyšší čas, tak jsme uklidili a šli na autobus.
Odhalená písmena do celoroční hry:
1. Rysi – 30 písmen
2. Medvědi – 25 písmen
3. Bobři – 20 písmen
Roveři a jestřábi po výpravě ještě zavítali do klubovny, kde proběhla středisková rada a pak se dlouho do noci hráli deskové hry a jedlo a jedlo.