Reportáže akcí

Filtrování obsahu

18.10.2019
Nahled
Nahled

Na první společnou výpravu smečky vlčat a oddílu skautů jsme vyrazili na námi už dlouho opomíjené, ale i přesto oblíbené místo a to Cvilín. Na srazu jsme se sešli v počtu nečekaném a mile překvapivém. Ukázalo se nás 23 i s vedením a maminkou jednoho ze členů smečky. Nadšeni z nevšední účasti jsme koupili lístky a vyrazili vlakem do Krnova a pěšky na Cvilín.

První soutěž družiny proběhla na cvilínských schodech, které měly družiny za úkol poslepu spočítat, smečka to měla jako soutěž jednotlivců, ale bez zavázaných očí. Zvítězila družina Rysů před Medvědy a Bobry. Mezi vlčaty nejpřesněji počítal Kuba. Schodů bylo přesně 218. U poutního kostela si vlčata společně s Filipem a Mirkem zahrála hru Na jelena, během toho družiny skautů získávali body za docházku a připravenost na výpravy. Následně jsme se podívali na rozhlednu Cvilín a vydali se směle dál po zelené značce. Cestu jsme si zpestřili hrou Sudá, lichá, kterou bezkonkurenčně vyhrál Rarach.

Následně jsme dorazili na zříceninu hradu Šelenburk, kde vlčata posvačila a družiny skautů začaly s přípravou oběda na nových dřívkáčích. Vlčata mezi tím stihla ještě vyrobit podzimní skřítky, zahrát si kuličky, ve kterých zvítězil Franta a formou štafety přenášet zprávu s úkolem. Nakonec jsme všichni prošmejdili zříceninu a posilněni vyrazili dál.

Některé z nás už začínaly bolet nohy, tak naše tempo už nebylo zrovna nejrychlejší, ale nakonec jsme zvládli dorazit k rozhledně Hanze Kudlicha, na kterou jsme si někteří vyšli a užili si krásné rozhledy. Poté proběhla další soutěž družin, při které družiny poznávali stromy podle hmatu. Na 1. – 2. místě skončili Bobři a Rysi následování smečkou vlčat a Medvědy. Na závěr výpravy jsme se osvěžili kofolou a pospíšili si na vlak domů. Výpravu jsme zakončili pokřiky před nádražím na Svinově.

Moc jsme si to užili a doufáme, že v alespoň takovém počtu se budeme scházet pravidelně.

Nahled

Páteční akce byla společná pro oddíl skautů i smečku vlčat. Pořádně jsme si zasportovali v tělocvičně. Zahráli jsme si florbal, riziko a vybíjenou.

logo

Dnes proběhla sportovní oddílovka. Chvíli jsme váhali, zda vůbec v tom nevlídném počasí jít ven a zda raději nezůstat v teple klubovny. Nakonec jsem se odhodlali si venku trochu zasportovat. Nejprve jsme se asi 15 minut pokoušeli sestavit branky. Kupodivu jsme ten hlavolam zvládli a my si zahráli klasický fotbal, pak fotbal ve dvojicích, fotbal s rugbyovým balónem a nakonec beachball. I při přes to chladno jsme se všichni řádně zapotili.

14.09.2019 - 15.09.2019
Nahled

O víkendu jsme se vydali na nádherné tábořiště zvané Koňský důl. Účast byla bohužel slabá, ale ti, co přišli, si výpravu pořádně užili. Zahráli jsme si spoutu her, prohlédli starou břidlicovou štolu, dlouho si večer povídali u ohně, upekli v popelu skvělé jídlo, prozkoumali další zatopené lomy...

Nahled

Sešli jsme se u klubovny a na louce jsme si zahráli hry. Nejprve jsme si vyzkoušeli softbal.

Nahled

Děkujeme všem, kteří dnes přišli pomoci při úklidu klubovny. Umyli jsme okna, uklidili poličky, pořádně vysáli koberec. Uklidili jsme chodbu, WC i obrovský binec v kuchyňce.

29.06.2019 - 20.07.2019
logo
PŘÍJEZD Z TÁBORA (informace pro rodiče):
Příjezd z tábora bude v sobotu 20.7.2019 v 15:40 na nádraží Ostrava Svinov. Všichni se následně musí přesunout do oddílové klubovny. Někteří hoši nepojedou vlakem, ale autem přímo ke skladu (bude upřesněno, kteří to budou). Výdej batohů bude probíhat v sobotu v klubovně mezi 16:00 až 17:00! Prosím o dodržení tohoto času, ať nemusíme v kubovně dlouho čekat. Upozorňujeme, že se hoši možná zdrží v klubovně a ve skladu při ukládání táborového materiálu.