Reportáže akcí

Filtrování obsahu

23.11.2012
logo
14.11.2012 - 30.11.2012
logo
14.11.2012 - 01.12.2012
logo
09.11.2012
Nahled
Sešlo se nás 13. Po zahájení družinovými pokřiky jsme probrali organizační záležitosti a pak jsme se pustili do dalších úseků celoroční hry "Za krále". Družiny si zabraly další území na mapě království. Pak jsme si zahráli hry jako boj o láhev, mačkanou, poznávání předmětů poslepu...
05.11.2012 - 01.12.2012
logo
Nahled
Konečně trochu lepší účast. Sešlo se nás celkem 14. Od klubovny jsme vyrazili na konečnou pětky a pak už pěšky. Hlavní náplní byl BOJ DRUŽIN. Ze Zátiší jsme šli směrem na Pustou Polom. Pak údolím Seziny až na Bitovský mlýn. Bohužel jsme nemohli přejít přes potok, a tak jsme došli večer až do Zbyslavic, ze kterých nás taťka a teta Smíchuse odvozili do Klimkovic na autobus. Družiny vedly vyrovnaný boj. Jen škoda, že Rysům chyběl Brontosaur, soutěž mohla být ještě vyrovnanější. Výsledky: 1. Bobři 56 bodů 2. Medvědi 52 bodů 3. Rysi 45 bodů
27.10.2012 - 28.10.2012
logo
Z každé družiny přišli 3 zástupci, 2 holky od vlčat a 2 holky z dívčího oddílu. Program trval až do večera. Pak jsme si uvařili večeři a po ní jsme si pustili tři filmy.
logo
Sešlo nás pouze 10. Po organizačních záležitostech družiny vybarvovaly získaná území. Pak proběhly další úseky a zahráli jsme si pár her.
logo
Tato oddílovka probíhala ve stejný den jako speciální akce pro rovery, takže počtově jsme byli trochu omezeni. Avšak příroda nám nachystala úžasný slunečný podzimní den, takže jsme mohli strávit většinu času venku a v důsledku z toho byla výborná akce. Na úvod jsme v klubovně vyhodnotili celoroční hru a družinovou činnost za předchozí týden. Potom jsme už vyrazili ven a na louce před klubovnou jsme program zahájili tradiční schovkou. Po pár opakováních jsme přešli na hru veverčí ocásky a tu jsme si zahráli jak ve verzi pro jednotlivce, tak i pro skupiny. Následoval přesun na větší louku u Bělského lesa, kde jsme si zahráli Jan Ken Pon.

Protože byl zrovna krásně barevný podzim, vyloženě to lákalo k tomu vyzkoušet, jak moc. A tak družiny dostali za úkol sehnat co nejvíc přírodnin různých barev. Výsledkem byla celá paleta přírodních odstínů.

Ke konci schůzky jsme se vrátili do klubovny. Protože větší část účastníků schůzky tvořili nováčci nebo členové, kteří nejsou ještě v oddíle moc dlouho, probrali jsme jaké vybavení mají nosit na družinovky, oddílovky a výpravy, aby byli připraveni na všechny možné programové aktivity. Pak jsme zahráli ještě nějaké hry v klubovně (na medvěda, schovka ve tmě), ale to se mezitím už venku začalo šeřit a ukázalo se, že je čas jít domů. Tak jsme ještě klubovnu uklidili a kolem šesté jsme se rozloučili.
Nahled
Sešlo se nás ráno 8. Nejsilnější účast měli Jestřábi. Předpověď špatného počasí se naštěstí nevyplnila. Nepršelo a postupně se roztrhaly i mraky. Odpoledne už bylo krásně teplo, slunečno a modrá obloha. I Lysá Hora vykoukla na nás z mraků. Našim prvním cílem byly cvičné skalky na Mazáku. Proběhl zde první úsek celoroční hry "Za krále". Vyhráli Medvědi před Rysy a Bobry. Po té jsme se přesunuli na krásnou louku nad Albínovo náměstí. Zahráli jsme si fotbálek, trojnožku a boj o kůl. Druhý úsek hry: 1.Rysi, 2.Medvědi a 3.Bobři. Pak jsme se přesunuli na kofolu ke Zbujovi. Na vlak jsme zamířili do Frýdlantu. Super krásný den!
05.10.2012
logo
Zase jsme si byli jednou protáhnout ztuhlé těla Další akce v tělocvičně probíhala podle známého a osvědčeného scénáře. Po rozhýbání v podobě vybíjené jsme se rozdělili na čtyři týmy a zahráli s první pár kol florbalu a posléze i fotbal. Musím pochválit výbornou účast, ze 17 přítomných byli pouze dva Jestřábi, jen tak dál! Myslím že jsme se všichni pěkně zničili, ale bylo fajn udělat něco pro své zdraví :)
23.09.2012
Nahled
Sešlo se nás na konečné trestuhodně málo. Našim prvním cílem byla Včelí louka, kde jsme si zahráli hry hlavně v lese. Následně jsme se přesunuli na louku nad rybníčkem při cestě na Biťák. Zahráli jsme si pálkovanou. Další naše cesta vedla přes Mexiko na konečnou tramvaje v Porubě.
logo
Sešli jsme se v klubovně, abychom si promítli videaz tábora a další skautské filmečky. Zahráli jsme si i pár her, jako papučovanou, fangco cete,...