Reportáže akcí

Filtrování obsahu

logo
Sešlo se nás 11 a vydali jsme se na Smrk. Napadlo dost sněhu a cesta stála za to. Plahočli jsme se do prudkého kopce, nohy nám podkluzovaly, sotva jsme dechu popadali, ale vrchol jsme nakonec dosáhli. Jestli cesta na vrchol hory Smrk byla utrpením, sešup dolů nás všechny bavil a řádně jsme si to užili. Během cesty jsme samozřejmě nezapomněli na hry a soutěže. Zašli jsme si na horký nápoj. V sekci video je video záznam z výpravy.
Nahled
První oddílovka v tomto kalendářním roce proběhla v naší klubovně. Většina přišla ve skautských krojích. Nejprve jsme vyhodnotili starší úseky celoroční hry. Suverénně nejvíce bodů získali Medvědi. Po organizačních záležitostech jsme se pustili do her a dalších úseků. Skládali jsme rozstříhaný obrázek, stavěli věže a pak se je pomocí gumiček snažili zbořit. Některým střelba gumičkou moc nešla a místo dopředu jim vystřelená gumička letěla zpět. Ještěže si nevystřelili oko :)
Družiny si rovněž vylosovali vystřihovánky hradu, které musí na družinovkách složit. Na závěr jsme si zahráli hru vůdce-rádce-ucho. Po schůzce proběhla ještě oddílová rada, při které jsme se domluvili na další činnosti.
logo
Sešlo se nás u klubovny jenom pár... ale i tak jsme si odpálili svíčky Betlémským světlem, popřáli si Pefelé Fánoce a šli domů pojídat cukroví ;-)
Nahled
Na této dobrovolné akci se nás sešlo jen pár, ale přesto jsme si zahráli. Naučili jsme se novou karetní hru.
14.12.2012 - 16.12.2012
Nahled
Letošní vánoční výprava se konala na chatě krnovských skautů v Pochni. Celkem se zúčastnilo 47 členů našeho skautského střediska. Pátek večer po ubytování byl věnován hrám. V sobotu se všichni rozdělili do družstev a začala velká soutěž o pěkný a chutný perníkový betlém. Večer proběhla tradiční skautská štědrovečerní večeře. Samozřejmě jsme šli pustit "rybičku" do řeky a prskali s prskavkama. Následovala výměna PF a divadelní vystoupení oddílů a družin. Samozřejmě jsme si pořádně zazpívali.
V neděli dopoledne jsme ještě hráli hry v jídelně a pak venku (někteří párkrát padli do bláta a byli lehce špinaví). Pak už jen nastal velký úklid chaty, společné foto a odjezd přeplněným vlakem domů.
logo
V klubovně se sešli všichni lidičci ze střediska, aby si zahráli známe, ale hlavně ty neznámé nové hry. Asi hodinu a půl probíhaly nelítostné souboje v hokeji, Aktivitách, Doublu, Osadnících, Prší a dalších super hrách, aby to nakonec všechno vyhrál Kobzol. Pokaždé když někdo něco vyhrál šel se nahlásit Veverákovi, který zapisoval body. Na konci se body sečetly a prvních několik míst dostalo ocenění a všichni bonbónky.
30.11.2012
logo
23.11.2012
logo
14.11.2012 - 30.11.2012
logo
14.11.2012 - 01.12.2012
logo
09.11.2012
Nahled
Sešlo se nás 13. Po zahájení družinovými pokřiky jsme probrali organizační záležitosti a pak jsme se pustili do dalších úseků celoroční hry "Za krále". Družiny si zabraly další území na mapě království. Pak jsme si zahráli hry jako boj o láhev, mačkanou, poznávání předmětů poslepu...
05.11.2012 - 01.12.2012
logo
Nahled
Konečně trochu lepší účast. Sešlo se nás celkem 14. Od klubovny jsme vyrazili na konečnou pětky a pak už pěšky. Hlavní náplní byl BOJ DRUŽIN. Ze Zátiší jsme šli směrem na Pustou Polom. Pak údolím Seziny až na Bitovský mlýn. Bohužel jsme nemohli přejít přes potok, a tak jsme došli večer až do Zbyslavic, ze kterých nás taťka a teta Smíchuse odvozili do Klimkovic na autobus. Družiny vedly vyrovnaný boj. Jen škoda, že Rysům chyběl Brontosaur, soutěž mohla být ještě vyrovnanější. Výsledky: 1. Bobři 56 bodů 2. Medvědi 52 bodů 3. Rysi 45 bodů
27.10.2012 - 28.10.2012
logo
Z každé družiny přišli 3 zástupci, 2 holky od vlčat a 2 holky z dívčího oddílu. Program trval až do večera. Pak jsme si uvařili večeři a po ní jsme si pustili tři filmy.