Reportáže akcí

Filtrování obsahu

Nahled

Náš oddíl vyrazil na vrchol hory Smrk. V polovině cesty si družiny uvařily na dřívkáčích čaj. Pak proběhla soutěž s námořní vlajkovou abecedou. Stoupaní všichni zvládli a vyšli na vrchol druhého nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd (1276 m. n. m.). Sněhu bylo nemnoho, ale při cestě z vrcholu si kluci řádně zajezdili na lopatách. V Ostravici jsme si zašli na polévku.

 

 
10.01.2020
Nahled

Oddílová akce proběhla v klubovně. Bohužel účast byla slabá, ale i tak jsme si zahráli pár nových her.

03.01.2020 - 05.01.2020
Nahled

3. - 5. 1. 2020 jsme s rovery vyrazili na zimní putování po Jeseníkách.

1. den - Ramzová -> Šerák -> Keprník -> Vřesová studánka (nocleh)
2. den - -> Červenohorské sedlo -> Švýcarna -> Ovčárna (odsud většina unavené výpravy domů) -> Vysoká hole -> Jelení studánka (nocleh)
3. den - -> Ztracené kameny -> Skřítek (busem domů)

Moc výhledu jsme si kvůli mrakům a větru neužili, ale o to víc jsme si užili správného zimního počasí. 
Děkujeme všem zúčastněným za parádní zimní dobrodružství.

Nahled

Dneska jsme měli strediskové Betlémské světýlko ✨ ráno jsme se sešli, rozdali si PF2020 a my Pomněnky jsme šly zpívat do domova pro seniory koledy a popřát jim k Vánocům a novému roku. Vlčata a světlušky šli do krmelce dat zvířátkům a benjaminci šli do Hospicu sv. Lukáše. Po zpívání jsme si rozdali dárečky, naobědvali jsme se a zakoncili den velkým nástupem a vzali si ohýnek z Betléma do lucernic? po oficiálním ukončení betlemskeho světýlka jsme měli přednášku od Jirika (Lososáka) o Jamboree 2019 v Americe ? 

13.12.2019 - 15.12.2019
Nahled

Oddíl skautů a smečka vlčat vyjeli na Modřenku. Zbytek střediska byl v klubovně skautů ve Frýdku-Místku. V pátek jsme na chatu došli již za tmy, ubytovali se a pořádně roztopili kamínka, aby nám bylo teplo. V nedokončené klubovně jsme si zahráli pár her a trochu si zazpívali. V sobotu jsme vyrazili na Prašivou, kde jsme se setkali s dalšími oddíly. Nejprve jsme si zahráli boj o baret. Následně jsme se rozdělili do trojic a soutěžili ve vánoční hře. Večer jsme se vrátili na Modřenku, kde proběhla oddílová stědrovečerní večeře, pustili jsme si videa z táborů, zahráli hry i zazpívali si. V neděli jsme dopoledne uklízeli chatu, zahráli hry a pak se vydali domů.

Nahled

Dneska jsme s oddílem vyrazili k nejchráněnějšímu vrcholu Moravskoslezských Beskyd a to Kněhyni. Celou cestu nás vítala zima lehkým popraškem sněhu v údolích a ve větší výšce už i slušnou vrstvou.
Na začátku jsme se seznamili se dvěma aktivitami, které nás provázeli celou cestu. Šlo o hru na partizány, se zbavováním své identity, a o úkol do stezky, při kterém jsme pozorovali zásahy člověka do přírody. Na okraji Čeladné, před vstupem do lesa, jsme našli pěkné hřiště i s brankami, tak jsme si zahráli úseky stavbu věží ze sněhu a jejich bombardování a malý zápas v beachballu s vybíjením sněhovými koulemi. Poté jsme již byli hladoví, tak jsme si na dřívkáčích připravili oběd.
Když bylo vše snězeno a uklizeno, tak jsme plní sil vyrazili k vrcholu. Cesta byla pro mnohé náročná a dlouhá, ale všichni jsme to zvládli a prohlídli si krásnou národní přírodní rezervaci. Hodin začalo přibývat a tak jsme museli vyrazit zpátky do civilizace.
Do vlaku jsme dorazili příjemně unavení a nadšení z prvního letošního sněhu.

Smíchus

Nahled

 

DALŠÍ ROČNÍK KRÁLE UZLŮ ZA NÁMI!
Soutěžili jsme ve vázání 6 základních uzlů na čtyři vázačky, uzlování za zády a uzlování dvojic. Někteří si zvládli splnit uzlařské dovednosti do stezky. 
Po napínavém a velmi vyrovnaném klání musel o prvních třech místech rozhodnout přímý souboj a to ve vázání 6 základních uzlů na jednu vázačku. A i zde to bylo napínavé do poslední chvíle. 
Nakonec se KRÁLEM UZLŮ 2019 stává Rarach, 2. místo obsadil Vítek a na 3. místě skončil Krtek.
Gratulujeme vítězům a stejně tak všem, kteří se nezalekli a zúčastnili se!

Smíchus

Nahled

Oddíl skautů společně se smečkou vlčat vyrazil na první oddílový sněm. Našim cílem byla pěkná skautská chata nedaleko Jívové. Na chatu jsme došli v pátek večer. Po ubytování se vlčata rozdělila ke družinám skautů a začala celovíkendová soutěž na téma 30ti let svobody. Již za tmy jsme si zahráli bojovku. Pak jsme si zazpívali pár písniček. Malí šli spát, ale před usnutím jsme si přečetli pár Mikulášových povídek.

V sobotu jsme se šli projít po okolí. Prohlédli jsme si krásný zatopený lom. Odpoledne jsme hráli různé hry. Starší zkoušeli  své dovednosti v první pomoci. Večer splnil Hrnek roverský slib. Pak nastala hlavní chvíle oddílového sněmu - vyhodnocení bodování a odměnění nejlepších členů.

Nedělní dopoledne jsme věnovali dalším hrám a soutěžím. Nejlepší družinou byli Bobři. Po obědě nastalo balení a uklízení chaty. Vlčata vyrazila na autobus, skauti pak na delší cestu na vlak do Hrubé Vody. Oba oddíly se pak setkali v Olomouci.

 

08.11.2019
Nahled

Oddíl skautů se smečkou vlčat vyrazil společně na bazén. Užili jsme si plavání, skoky z můstku, tobogan i vodní jeskyni.

27.10.2019 - 10.11.2019
logo
26.10.2019 - 30.10.2019
Nahled

Oba naše oddíly se vydaly do Rychlebských hor na skautskou chatu Pavučinka. Cestu zvládla i vlčata a na chatu jsme došli. Po ubytování jsme si zahráli pár her venku. Prošli jsme se po okolí a podívali jsme se na blízké vodopády. Zkoušeli jsme rozdělávání ohně pomocí křesadla a vyráběli jsme kostku ze dřeva pomocí nože. V ponděli se starší kluci vydali po dvojicích na vrchol hory Smrk. Po večerech jsme hráli na půdě kolotoč kolem stolu na stolní tenis.