Reportáže akcí

Filtrování obsahu

Nahled

17. listopadu 1989 náš oddíl pořádal městskou hru a dnes jsme se vypravil na Bitovský mlýn. Po nočním lijáku bylo místy sice dost bláta, ale my jsme jej překonali. Naše první zastávka byla na Včelí louce, kde jsme si zahráli frisbee. Další cesta vedla na Bitovský mlýn. Nasbírali jsme dřevo a rozdělali oheň. Dali jsme dohromady přinesené potraviny a začali připravovat jídlo na pečení. Do alobalu jsme zabalili brambory, špek, slaninu, párek, cibuli, ředkev, sýr, papriku... a vše nechali péct v ohništi. Zkusili jsme i upéct "hady" ze sladkého těsta. Bylo toho tolik, že jsme málem pukli. Ale jídlu nebylo konec. Ještě jsme rozkrájeli na půl jablka a vycpali je hrozinkami, sušeným ovocem, přidali trochu cukru a skořice, opět zabalili do alobalu a vložili do popelu. Byla to skvělá pochoutka. Po jídle jsme závodili v signalizaci. Pak jsme se sbalili a vydali se na zpáteční cestu.

Nahled

Policie díky svým tajným informátorům zjistila, že se v našem městě objeví mezinárodní gang lupičů obrazů. Tomuto gangu se podařilo odcizit několik vzácných obrazů v různých světových galeriích. V našem městě mají některé z obrazů prodat překupníkům. Je jim v tom potřeba zabránit, aby se obrazy, které tvoří světové kulturní dědictví, nezničily.

V Hrabové se sešlo téměř 40 skautů a skautek, kteří vytvořili 7 družin, které pátraly po ukradeném obrazu holandského malíře Pitera Bruegela. Nejprve bylo potřeba najít informace o šéfovi gangu zlodějů a vyluštit šifru. Hlavním úkolem bylo chytit člověka přenášející obraz.

Výsledky hry: 1. Medvědi+hosté, 2. Princezy Konipásky, 3. Pomněnky 3, 4. Bobři, 5. Pomněnky 1, 6. Rysi, 7. Pomněnky 2

04.11.2016
Nahled

V celkem velkém počtu jsme se sešli v klubovně. Po organizačních záležitostech začaly hry a soutěže. Družiny poznávali městské části Ostravy, zkoušeli rýmovat, hádat slova, vyzkoušeli jsme empatické schopnosti... Pořadí družin: 1. Rysi, 2. Medvědi, 3.-4. Bobři a Vlci. Na konci schůzky jsme si pustili film z letošního tábora.

28.10.2016 - 30.10.2016
Nahled
Prodloužený víkend jsme strávili na Modřence. Sešli jsme se v mrazivém pátečním ránu a vyrazili směr Morávka. Naštěstí se počasí umoudřilo a během dne bylo celkem krásně. Po ubytování začal Boj družin. Soutěžilo se ve dvaceti disciplínách (například šifry, historie skautingu, noční hra, azimutový závod, golf, petanque, signalizace, rozdělávání ohně...). Prošli jsme se i po Vlaském údolí. Večery jsme trávili zpěvem a hraním stolních her. Boj družin byl ukončen v sobotu večer. Pořadí: 1. Rysi - 66 bodů, 2. Bobři - 50 bodů, 3. Medvědi - 46 bodů, 4. Vlci - 43 bodů. V neděli dopoledne jsme si zahráli venku pár her, ale déšť nás zahnal do chaty. Tak jsme uvařili oběd, uklidili a vydali se na zpáteční cestu. Řidič autobusu nás odmítl vpustit dovnitř. Naštěstí se našlo dost rodičů, kteří pro nás přijeli autem a odvezli nás domů. Tímto jim ještě jednou děkujeme.
Nahled

Jako každý rok, tak i tento se konal již 3. ročník -  Sběr odpadků Bělského lesa. Je neuvěřitelné kolik odpadků se v přírodě najde, a tak jsme se rozhodli udělat dobrý skutek a pomoct přírodě. Nasbíral se plný kontejner, přišlo hodně skautů i s rodiči i rodiny, které chtěly pomoct. V lese se našlo plno zvláštních věcí jako například pračka, střecha, židličky nebo matrace, ale taky plno obalu od jídel a zbytky cigaret, což je drobnost, na kterou by si měli dávat pozor všichni, protože košů je všude okolo hodně.

Na závěr chci říct, že se akce moc povedla a děkuji všem co přišli a pomohli, tak za rok ahoj ?

21.10.2016
logo

Na poslední oddílové radě jsme se domluvili, že bychom chtěli na Čapkárnu, a tak se tento týden stalo. Natana, bohužel, skolila rýmečka, takže s náma šel jen Šátek. Všichni jsme se moc těšili. Rychle jsme se převlékli a už hurá do bazénu. Jezdili jsme na tobogánech, skákali do vody, potápěli se, zápasili pod i nad vodou, závodili v plavání, podívali jsme se do vodní jeskyně s masážními tryskami. Po dvou hodinách jsme se všichni spokojení, protože se nikdo neutopil a protože jsme byli příjemně unavení, vydali domů.

Nahled

Pět zástupců našeho oddílu (Smíchus, Koala, Ježek, Mokrar a Natan) se zúčastnilo slavnostního odpoledne k dvacátému pátému výročí založení střediska harcerů-skautů v Ratiboři. Po roce jsme se setkali z našimi polskými skautskými bratry. Kromě oslav (buchty byly fakt dobré) jsme domluvili společnou výpravu, která se uskuteční v prosinci.

14.10.2016
Nahled

Na rozehřání jsme si zahráli oblíbenou vybájenou s florbalkama. Následně jsem se rozdělili do čtyř družstev a začaly turnajky. Nejprve jsme hráli florbal, který vyhráli Rysi před Medvědy, spojenou družinou (Rysů, Medvědů a Jestřábů) a Bobry. Další zápasy byly v házené s talířem. Třetí turnajek byl ve fotbalu. Na konci akce jsme si ještě zahráli sedanou vybíjenou. Po akci proběhla krátká oddílová rada.

Nahled

V sobotu 8.10. jsme se sešli na Vítkovickém nádraží v počtu dvanácti statečných hochů. Shromáždili jsme se a vyrazili na vlak do Frýdlantu nad Ostravicí. Nejdříve jsme měli jet na Mazák ale kvůli počasí jsme se vydali na Ivančenu, kde bylo slavnostní otevření po rekonstrukci. Po cestě jsme si zahráli sudá-lichá. Na zastavení na louce jsme si zahráli pozemní hokej a beachball. První sníh začal při připojení značky od Bezruče. Pod mohylou, jsme za deště se sněhem, dozvěděli pomocí hry informace o Ivančeně. Prohlédli jsme si nově opravenou mohylu a vydali se zpátky tou samou trasou na nádraží.

Oko

30.09.2016
logo

A je tu i první tělocvična! Účast jako vždy hojná, protože energii potřebuje vybít každý. Na protažení a rozhýbáni jsme si zahráli tradiční Florbalovou vybíjenou. Kterou dvakrát po sobě ovládl Mokrar. Následoval turnaj družin ve florbale. Natan se přidal k Vlkům a Judas k Bobrům... Všichni se snaží podat co nejlepší výkon, takže výsledky jsou velmi těsné. Po turnaji bez vítěze pokračujeme fotbálkem (v podání některých spíš profesionální okopávanou). Na závěr jsme si zahráli vybíjenou a po ní unavení odešli domů.

Nahled

Sešli jsme se za ranní mlhy u klubovny a vydali se na Zelené pláně k Odře. Mlha postupně ustoupila a ukázalo se sluníčko a bylo teploučko. Na loukách jsme si nejprve zahráli indiánskou házenou Popohakapiu. Vyhráli Medvědi, před Rysi a spojenou družinou Bobrů a Jestřábů. Signalizační štafetu vyhráli Bobři-Jestřábi před Medvědy a Rysi. Jednotlivci závodili v házení žaludů na přesnost. Vyhrál Arašid, před Okem a Natanem. Dalším se už tak moc nedaří. Pak jsme si pořádně zařádili při Středověku. Přesunuli jsme se na další louku a zahráli si na jeleny. 

16.09.2016
Nahled

Sešli jsme se u klubovny. Protože bylo krásně, šli jsme ven. Nejprve jsme si zahráli velkou pátrací hru dvojic. Následoval závod jednotlivců, při kterém se hledaly čísla.

Nahled

Kolem klubovny probíhala náborová akce, kterou organizovali roveři. Náš oddíl uspořádal na louce sportovní oddílovku. Většinu doby jsme hráli softbal.

Po oddílovce jsme se sešli v klubovně, ve které proběhla oddílová rada. Domluvili jsme se na činnosti na další skautský rok.

Nahled

Uklidili jsme táborový materiál, utřeli prach v poličkách, umyli okna v naší i v jestřábské klubovně, vysáli, zametli a vytřeli chodbu a vše připravili na další skautský rok.