Reportáže akcí

Filtrování obsahu

Nahled

První oddílovka v roce 2017 se konala v klubovně. Po organizačních záležitostech poznávaly družiny různé ruchy podle zvuku. Pak proběhla soutěž jednotlivců v postřehu a síle. Zahráli jsme si hru s předáváním kostky. Zahájili jsme novou celoroční hru "Stroj času". První dva úseky vyhráli Bobři před Rysi a Medvědi. Po schůzce jsme trochu uklidili klubovnu.

Bodování družin: 1. Rysi, 2. Medvědi, 3. Bobři

Hry jednotlivců: 1. Oko, 2.-3. Ježek, Zub, 4.-5. Hanys, Rarach, 6. Kostík, 7.-8. Celestýn, Krtek, 9. Ivo, 10. Kovboj

Nahled

Sešli jsme se v klubovně, kterou jsme ještě trochu dozdobili. Pak začaly vánoční soutěže a hry. Družiny soutěžily ve znalosti vánočních zvyků, pantomimou představovaly vánoční koledy, kreslil se vánoční stromeček. Bodování her vyhráli Medvědi před Bobry a Rysi. Zahráli jsme si pár her na zasmání, snědli cukroví a na konci schůzky jsme si rozdali dárky.

09.12.2016
logo
02.12.2016 - 04.12.2016
Nahled

Mikulášská výprava se konala na chatě Modřenka. Jeli jsme v pátek odpoledne. Po ubytování a večeři jsme si zahráli stolní hry.

V sobotu jsme se šli podívat na sjezdovku. Zahráli jsme si eskymáckou honičku a pak družiny stavěly sněhuláky. Sníh byl sypký, ale podařilo se. Odpoledne jsme přenášli věci z chaty na odvezení. Večer propukl Mikulášský večer. Nejprve jsme snědli večeři (hrachovku a bramborový salát s rybými prsty). Každá družina zahrála scénku, zahráli jsme si otázkovou hru a pak přišel Mikuláš, čert a a nděl a všechny obdarovali. Večer jsme si trochu zazpívali a zahráli si stolní hry. Bodování družin vyhráli Rysi, před Bobry a Medvědy.

V neděli dopoledne jsme uklidili chatu, sbalili a vydali se na zpáteční cestu.

02.12.2016
Nahled

Odpoledne v pátek jsme se sešly a poslechly si koncert od Klárky a jeji kamarádky Helči, které hrály na housle a kytaru se zpěvem z vlastní tvorby . holky hrály anglicky i česky . U toho jsme se všechny občerstvily a užily si krasne páteční odpoledne . 

25.11.2016
Nahled

Po nástupu a pokřicích začala hra na sedavou bábu, která trvala až do konce schůzky. Předávala se "baba" mezi těmi, kdo zrovna stál. Baba zůstala na konci oddílovky u Oka. První soutěž mezi družinami bylo šifrování. Následovala signalizace, přenos raněného poslepu, skládání papíru s vysvětlením skautského pozdravu. Dále jsme si zahráli na magnety, na raky, papučovanou, volání čísel a parlament. Povídali jsme si také o správném fungování družinových schůzek a o chystané Mikulášské výpravě.

Bodování družin: 1. Rysi, 2. Medvědi, 3. Bobři.

18.11.2016
Nahled

Po měsíci jsme si zase zašli zasportovat do tělocvičny. Účast jako obvykle velká! Místo nudné rozcvičky jsme se rozehřáli a protáhli při tradiční Florbalové vybíjené, kterou s obrovskou radostí ovládl Ben. Poté jsme se rozdělili do tří mužstev a zahráli si dvoukolový turnaj ve florbale. Následoval fotbálek na malé branky (zase spousta okopaných holení). Na závěr jsme si dali sedací vybíjenou, u které se člověk vždy příjemně dorazí. Pak následovala už jen sprcha pro menší prasátka (ta větší to jako vždy zvládla bez ní) a cesta domů.

Nahled

17. listopadu 1989 náš oddíl pořádal městskou hru a dnes jsme se vypravil na Bitovský mlýn. Po nočním lijáku bylo místy sice dost bláta, ale my jsme jej překonali. Naše první zastávka byla na Včelí louce, kde jsme si zahráli frisbee. Další cesta vedla na Bitovský mlýn. Nasbírali jsme dřevo a rozdělali oheň. Dali jsme dohromady přinesené potraviny a začali připravovat jídlo na pečení. Do alobalu jsme zabalili brambory, špek, slaninu, párek, cibuli, ředkev, sýr, papriku... a vše nechali péct v ohništi. Zkusili jsme i upéct "hady" ze sladkého těsta. Bylo toho tolik, že jsme málem pukli. Ale jídlu nebylo konec. Ještě jsme rozkrájeli na půl jablka a vycpali je hrozinkami, sušeným ovocem, přidali trochu cukru a skořice, opět zabalili do alobalu a vložili do popelu. Byla to skvělá pochoutka. Po jídle jsme závodili v signalizaci. Pak jsme se sbalili a vydali se na zpáteční cestu.

Nahled

Policie díky svým tajným informátorům zjistila, že se v našem městě objeví mezinárodní gang lupičů obrazů. Tomuto gangu se podařilo odcizit několik vzácných obrazů v různých světových galeriích. V našem městě mají některé z obrazů prodat překupníkům. Je jim v tom potřeba zabránit, aby se obrazy, které tvoří světové kulturní dědictví, nezničily.

V Hrabové se sešlo téměř 40 skautů a skautek, kteří vytvořili 7 družin, které pátraly po ukradeném obrazu holandského malíře Pitera Bruegela. Nejprve bylo potřeba najít informace o šéfovi gangu zlodějů a vyluštit šifru. Hlavním úkolem bylo chytit člověka přenášející obraz.

Výsledky hry: 1. Medvědi+hosté, 2. Princezy Konipásky, 3. Pomněnky 3, 4. Bobři, 5. Pomněnky 1, 6. Rysi, 7. Pomněnky 2

04.11.2016
Nahled

V celkem velkém počtu jsme se sešli v klubovně. Po organizačních záležitostech začaly hry a soutěže. Družiny poznávali městské části Ostravy, zkoušeli rýmovat, hádat slova, vyzkoušeli jsme empatické schopnosti... Pořadí družin: 1. Rysi, 2. Medvědi, 3.-4. Bobři a Vlci. Na konci schůzky jsme si pustili film z letošního tábora.

28.10.2016 - 30.10.2016
Nahled
Prodloužený víkend jsme strávili na Modřence. Sešli jsme se v mrazivém pátečním ránu a vyrazili směr Morávka. Naštěstí se počasí umoudřilo a během dne bylo celkem krásně. Po ubytování začal Boj družin. Soutěžilo se ve dvaceti disciplínách (například šifry, historie skautingu, noční hra, azimutový závod, golf, petanque, signalizace, rozdělávání ohně...). Prošli jsme se i po Vlaském údolí. Večery jsme trávili zpěvem a hraním stolních her. Boj družin byl ukončen v sobotu večer. Pořadí: 1. Rysi - 66 bodů, 2. Bobři - 50 bodů, 3. Medvědi - 46 bodů, 4. Vlci - 43 bodů. V neděli dopoledne jsme si zahráli venku pár her, ale déšť nás zahnal do chaty. Tak jsme uvařili oběd, uklidili a vydali se na zpáteční cestu. Řidič autobusu nás odmítl vpustit dovnitř. Naštěstí se našlo dost rodičů, kteří pro nás přijeli autem a odvezli nás domů. Tímto jim ještě jednou děkujeme.
Nahled

Jako každý rok, tak i tento se konal již 3. ročník -  Sběr odpadků Bělského lesa. Je neuvěřitelné kolik odpadků se v přírodě najde, a tak jsme se rozhodli udělat dobrý skutek a pomoct přírodě. Nasbíral se plný kontejner, přišlo hodně skautů i s rodiči i rodiny, které chtěly pomoct. V lese se našlo plno zvláštních věcí jako například pračka, střecha, židličky nebo matrace, ale taky plno obalu od jídel a zbytky cigaret, což je drobnost, na kterou by si měli dávat pozor všichni, protože košů je všude okolo hodně.

Na závěr chci říct, že se akce moc povedla a děkuji všem co přišli a pomohli, tak za rok ahoj ?

21.10.2016
logo

Na poslední oddílové radě jsme se domluvili, že bychom chtěli na Čapkárnu, a tak se tento týden stalo. Natana, bohužel, skolila rýmečka, takže s náma šel jen Šátek. Všichni jsme se moc těšili. Rychle jsme se převlékli a už hurá do bazénu. Jezdili jsme na tobogánech, skákali do vody, potápěli se, zápasili pod i nad vodou, závodili v plavání, podívali jsme se do vodní jeskyně s masážními tryskami. Po dvou hodinách jsme se všichni spokojení, protože se nikdo neutopil a protože jsme byli příjemně unavení, vydali domů.

Nahled

Pět zástupců našeho oddílu (Smíchus, Koala, Ježek, Mokrar a Natan) se zúčastnilo slavnostního odpoledne k dvacátému pátému výročí založení střediska harcerů-skautů v Ratiboři. Po roce jsme se setkali z našimi polskými skautskými bratry. Kromě oslav (buchty byly fakt dobré) jsme domluvili společnou výpravu, která se uskuteční v prosinci.